הלוואה בערבות מדינה בתנאי קורונה

הלוואה בערבות מדינה בתנאי קורונה 2021

הלוואה בערבות מדינה בתנאי קורונה 2021 – מגיפת הקורונה טלטלה המון אנשים, משפחות, ובמיוחד עסקים בתחומים שונים. עולם הצרכנות בארץ השתנה פלאים, בעלי עסקים החלו לחשב מסלול מחדש ולבנות תוכנית אסטרטגית מחודשת בכדי להחזיק את העסק רלוונטי ובחיים.

עקב השינויים המאסיביים שעולם העסקים חווה, רבים מבעלי העסק חוו גם נזק כלכלי לא קטן, וחלקם אף נסגרו. אלו שלא, התעניינו בלקיחת הלוואות לעסקים, כאשר הלוואה לעצמאים היא בהחלט לא פשוטה ומורכבת ולא בדיוק קל לקבל אותה.

מי זכאי לקבל הלוואות לעסקים?

בין אם מדובר בהלוואה לעסק חדש או הלוואה לעצמאים שכבר נמצאים בשוק העסקי, לא כל אחד יהיה זכאי לקבלת הלוואה בהלוואה בערבות מדינה לכל מטרה עסקית שתהיה. לשם כך כדאי להיעזר בקרן לעסקים קטנים ובינוניים אשר מעניקה את ההלוואות והאישורים הנדרשים לאחר בדיקה, או בשירותיו של יועץ עסקי שבקיא בתחום.

חלק מהבדיקות שהקרן להלוואות מבצעים הן האם בעל העסק יודע להתנהל נכון כלכלית ועסקית, האם הוא בעל ניסיון ותוכנית מוגדרת וברורה? חשוב להבין שלא כל בעל עסק יכול לקבל את האישור ללקיחת הלוואות לעסקים- בעל חנות תבלינים, למרות שיודע לנהל חנות- לא בהכרח מסוגל לפתוח מספרה לעיצוב שיער לדוגמא, שהרי זה כרוך בהכרה של תמחור השירות, הכרת הספקים של חומרי העבודה, הכרת המוצרים שהוא אמור להשתמש בהם במספרה וכדומה. נקרוב לוודאי- אלא אם מדובר במקרה חריג ומיוחד- שאותו יזם לא בדיוק יהיה בקיא בתחום אחר ממה שהוא כבר ניהל ועל כן הסיכון שהוא רוצה לקחת לא בדיוק רווחי ולא כדאי בכלל.

התנהלות כלכלית

ההתנהלות הכלכלית של בעל העסק או היזם שמעוניין בלקיחת הלוואה לעסק חדש היא בעלת חשיבות רבה, מאחר וסביר להניח כי אם ההתנהלות נכונה, שקולה ומחושבת, כך תהיה גם ההתנהלות העסקית ותכנון ראוי של צעדים לקראת צמיחה פוריה של העסק.

כיום, הבדיקות הללו מתבצעות באופן מקיף של כל נתוני מבקש ההלוואה ומעניק את האישור הסופי לנציגים של גופי המימון, האם לאשר לבעל העסק הלוואות לעסק או לסרב.

המטרה של עסק טוב היא רווח

הקרן לעסקים קטנים ובינוניים המעניקה הלוואות בערבות מדינה דורשת שהעסק יתנהל נכון אם מדובר בהלוואות לעסקים קיימים והגדלת הרווחים, ואם מדובר בהלוואה לעסק חדש, אזי הדרישה תהיינה שהיזם יגיש תוכנית עסקית ברורה ומפורטת אשר תשכנע את הקרן לאישור קבלת ההלוואה. לדוגמא, הקרן לא תאשר לבעל עסק הלוואה לעצמאים במידה והוא מבקש סכום שגדול יותר יחסית ממה שהוא מרוויח חודשית או שנתית, מחשש של חוסר יכולת החזר עקב תזרים קטן מדי.

הלוואה בערבות המדינה לעסק חדש

לצורך פתיחת עסק, בדיוק כמו רכישה של נכס חדש, יש צורך בהון עצמי מינימלי להתחיל איתו. מדינת ישראל דורשת סכום של כ 20 אחוז מסך ההשקעה כהון עצמי, אך מה קור כאשר לאותו יזם אין את סכום ההון העצמי ברשותו? חשוב לדעת שלא רק הקרן להלוואות לעסקים קטנים ובינוניים הם המעניקים הלוואות לעסקים, אלא שישנם כמה קרנות ברחבי הארץ שאליהם ניתן להגיש בקשה לקבלת הלוואה לעסק חדש או כל סוג של הלוואה לעצמאים בתנאים אחרים לכל קרן. אם סירבו לכם במקום אחד, אין זה אומר בהכרח שיסרבו לכם במקום אחר. כל מה שעליכם לעשות בסופו של דבר זה לנסות ולהגיע מוכנים.

חושב לומר כי לעיתים, עצם הבדיקה בגופי מימון אחרים מהווה יתרון בהרווחת תנאי מימון ללא ריבית או הלוואה בערבות מדינה שלא כל אחד יעניק לכם.

מאמרים נוספים:

הבטחונות שמעניקה המדינה ללווים בקרן הלוואה בערבות מדינה

מטרת הלוואות לעסקים היא בעיקר להקל על בעלי עסקים או יזמים של עסק חדש בארץ בדרכם להתפתח ולצמוח עד כדי החזקת עסק רווחי ומשגשג, ולכן המדינה מעניקה בטחונות גבוהים כדי להבטיח שהעזרה הזו לא רק נחוצה אלא רווחית לכלל הצדדים, במתן הלוואות לעסקים בערבות המדינה.

ישנם מגוון של מסלולי הלוואות כאשר לכל אחד מהם יש את הערבות והביטחון משלו, למען הבטחה של החזר ראוי של העסק לבנקים וצמיחה כלכלית פורחת לעסק.

פיתוח עסקים קיימים

מדינת ישראל מעניקה מימון של 75 אחוזים מסך סכום ההשקעה, כאשר בעל העסק צריך להשקיע הון עצמי של 25 אחוזים, מה מעניק למדינת ישראל את הביטחונות לכספים המושקעים.

מימון יוזמת עסק חדש

גם כאן מדינת ישראל מעניקה מימון של 75 אחוזים, אך גובה הביטחונות שעל הלווה להעמיד עומד על 10 אחוזים בלבד. כאשר מדובר בעסק גדול יותר שהתזרים שלו עולה מעל 300 אלף, על הלווה להשקיע 25 אחוזים. ישנה גם האפשרות לקבל עד 40% במידה וללווה יש ערב נוסף לביטחונות, כך ירגיש הבנק שהכסף מוגן ומעוגן מכל בחינה.

הלוואה להשקעה בתעשייה מתקדמת.

קיים מסלול של הלוואה בערבות מדינה לצורך השקעה בתעשייה וייצור מזון ותחום ההנדסה, למען פיתוח התעשייה  וחשיבותה ברחבי הארץ. כאן המדינה דורשת ערבות אישית של היזם על סך סכום ההלוואה, בעת הענקת 75 אחוזי מימון.

חשוב להבין כי עקב המצב הכלכלי שהתנדנד בשנים האחרונות לאחר הטלטלה שהשאירה המגיפה, התנאים הינם קשוחים מתוך הכוונה להגן על פי חוק על כל הצדדים, במיוחד כשמדובר בסכומי כסף בלתי מבוטלים.

תוכן עניינים
פוסטים קשורים
ביטוח חיים
ביטוח חיים

ביטוח חיים מה שצריך לדעת – איננו יודעים מה צופן לנו העתיד והחיים מלאי הפתעות. בני אדם כמהים לתחושת ביטחון