דייט ראשון מיוחד

דייט ראשון מיוחד – אומרים שאין הזדמנות שניה לעשות רושם ראשוני

דייט ראשון מיוחד – אומרים שאין הזדמנות שניה לעשות רושם ראשוני, וזה נכון – לא כל שכן, קשה לתקן התרשמות מהדייט הראשון שלא הלך טוב. אם הדייט הראשון לא מיוחד, קשה מאוד לעניין את בן או בת הזוג לבוא לדייט שני. רוצים מפגש מיוחד, שבו ניצוצות יעופו באוויר ותתפתח המשיכה במפגש שני ויותר מכך? הנה כמה רעיונות לשדרוג הדייט הראשון שלכם

הפתגם הידוע אומר שאין הזדמנות שניה לעשות רושם ראשוני. זו אמנם קלישאה, אבל זה נכון מאוד: רושם ראשוני נוצר בשניות הראשונות של כל מפגש עם אדם חדש או בלתי מוכר, והוא מורכב ממאות ואפילו אלפי החלטות תת-מודעות שאנו מקבלים בתוך ראשנו לגבי אותו אדם.

מחקרים רבים התייחסו להתגבשות של רושם ראשוני ועל גורמי ההשפעה עליו – כמו מראה חיצוני, לבוש, אביזרים ורכוש, סגנון דיבור, אופן החיוך, עיצוב שיער ואפילו מנהגים וגינונים שונים. בשורה התחתונה, אין נוסחה אחת אחידה ומנצחת לרושם ראשוני טוב, אם כי ישנם כל מיני כללי אצבע שהתפתחו לטובת הגברת הסיכוי לרושם ראשוני טוב.

באותו אופן כמעט פועלים גם דייטים – מפגשים לצרכי קשר זוגי – ראשונים. בדייטים, במיוחד בכל הקשור לדייט הראשון, חושינו מתחדדים וכושר השיפוט עובד שעות נוספות במטרה לגבש דעה ותחושה לגבי הפרטנר לדייט שמגיע – החל מהשניות הראשונות של המפגש ועד לסופו של המפגש עצמו.

המטרה בדייט, בהנחה שיש קליק ראשוני בין שני האנשים הנפגשים, היא להגיע לדייט שני ויותר מכך. אם אין קליק או עניין מצד אחד מבני הזוג, בדרך כלל אין טעם למפגש שני; אולם אם יש פוטנציאל למערכת יחסים מתוך הדייט הראשון, חשוב ליצור מפגש ראשוני מיוחד על מנת ליצור הבסיס להמשך הקשר.

מאמרים נוספים:

איך יוצרים דייט ראשון מיוחד?

במפגש הראשון הינו בהגדרה טיפה מביך בתחילה. שני אנשים שקיבלו את פרטי הקשר אחד של השני נפגשים על מנת לבדוק אפשרות לפתח מערכת יחסים זוגית, בדרך כלל ללא היכרות מעמיקה לפני המפגש ביניהם. גם אם ישנה היכרות מוקדמת בין שניהם, היא בדרך כלל לא היתה על בסיס של מערכת יחסים רומנטית או זוגית ביניהם – והרצון במפגש הוא להעביר את מערכת היחסים ביניהם לפסים רומנטיים יותר.

בדייט ראשון מיוחד המטרה היא להתגבר על המבוכה מצד אחד, ולהגביר את המאפיינים הרומנטיים של המפגש מצד שני. איך משיגים את המטרה המורכבת והחמקמקה הזו?

אחת הדרכים לדייט ראשון מוצלח, באופן לא מפתיע, עוברת דרך החיך והבטן. ארוחה טובה ואיכותית, בטעם המתאים לשני בני הזוג, יכולה ליצור גם את התנאים לשיחה שתעביר את המבוכה בתוך זמן קצר, גם תיצור חוויה משותפת חיובית וגם תייצר עניין לפגישות נוספות.

על מנת להפוך את הדייט הראשון למפגש מוצלח במיוחד, אם בחרתם בארוחה כתפאורה לפגישה – ניתן למשל להשתמש בשירותי שף פרטי אישי, או ללכת למסעדת שף יוקרתית, על מנת לקבל ארוחה מותאמת אישית, הבנויה גם לפי קצב השיחה שלכם, ולא רק לפי הקצב והדינאמיקה של המסעדה עצמה.

איך להתנהג במפגש ראשון?

גם על התנהגות נכונה בדייט ראשון נכתבו מחקרים, מאמרים ואפילו ספרים שלמים. אחד הכללים שמוסכמים על כולם הינם נושאי שיחה שלא כדאי להעלות בדייט ראשון: בדרך כלל מדובר בנושאים שנויים במחלוקת, כמו פוליטיקה או השקפות עולם שנויות במחלוקת.

כיום, בעולם של רשתות חברתיות, קל יותר גם “לאסוף מודיעין” מוקדם על הפרטנר לדייט, כך שניתן לדעת מה הוא או היא אוהבים ומה לא. לכן רצוי ומומלץ להתאים את ההתנהגות להעדפות כלליות של הפרטנר, למשל בבחירת צבעי הבגדים שלך ואפילו בתחומי העניין שאתם בוחרים להעלות בשיחה, על מנת למצוא נושאי שיחה משותפים.

שלישית, על מנת ליצור מפגש ראשון מיוחד, חשוב להחמיא לפרטנר/ית למפגש – אבל לעשות זאת בעדינות ובטוב טעם, ולא באופן מוגזם ומופגן מדי.

תוכן עניינים
פוסטים קשורים
ביטוח חיים
ביטוח חיים

ביטוח חיים מה שצריך לדעת – איננו יודעים מה צופן לנו העתיד והחיים מלאי הפתעות. בני אדם כמהים לתחושת ביטחון