רואה חשבון

הדרך הנכונה לבחירת רואה חשבון איכותי באמצעות האינטרנט

רואה חשבון – הדרך הנכונה לבחירת רואה חשבון איכותי באמצעות האינטרנט

כל עסק, חברה ואפילו עמותה צריכים רואה חשבון מנוסה וטוב, שידע מצד אחד לעמוד בכל כללי ניהול והנהלת החשבונות, ומצד שני יצליח למקסם את הרווחים או ההכנסות של הלקוח שלו. ענף ראיית החשבון הינו ענף תחרותי, עם שונות די גבוהה במחירי השירות – אולם דווקא בתחום רגיש וחשוב זה, לא תמיד כדאי לבחור את מי שישרת אתכם דווקא לפי החור של הגרוש

עסקים וחברות, וגם גופים ציבוריים כגון אגודות ועמותות, צריכים בין השאר להסדיר את התנהלותם הכספית אל מול רשויות המיסים השונות, תוך ניהול ספרים חוקי ותקין. חברות וגופים עסקיים או ציבוריים שלא עושים זאת, עלולים להסתבך עם החוק, לספוג קנסות ואפילו להסתבך בפלילים.

הדרך העיקרית להימנע מצרות אלו היא לשכור את השירות של איש מקצוע איכותי המבין את חוקי ניהול החשבונות בסוגי הארגונים השונים, לרבות חוקי המס והחישובים הנגזרים מהם לצורך הפרשת הסכומים המתחייבים בחוק לטובת מיסים וקרנות סוציאליות שונות.

אולם ענף ראיית החשבון הינו ענף תחרותי במיוחד, ולמעשה קשה לבחור בין ההיצע הרב של רואי חשבון הקיים בשוק. איך מאתרים רואה מומלץ? איך בוחרים משרד רואי חשבון?

בהנחה שאין לכם מישהו שממליץ מפה לאוזן על רואה חשבון מקצועי, הדרך הטובה ביותר כיום למציאת רואי חשבון הינה דרך האינטרנט, כמובן.

חיפוש לפי התמחות

חיפוש במנועי החיפוש אחריו יניב, מן הסתם, לא מעט תוצאות חיפוש. איך ניתן וכדאי לברור בין התוצאות הרבות הללו?

אחת הדרכים הטובות ביותר לברור בין משרדי רואי חשבון הינו לפי תחומי התמחות. רואי חשבון יודעים את עבודתם עבור מגוון רחב של עסקים, אבל לעיתים אתם צריכים רו”ח שיהיה מומחה לסוג העסק שלכם.

כך למשל תוכלו לחפש רואה חשבון לעוסק פטור, או לעסקים קטנים, המתאים לעסק מתחיל או בעל מחזורים כספיים קטנים. בדרך כלל, רואי חשבון המתמחים בסוג כזה של עסקים יציעו גם מחיר מוזל עבור השירות שלהם, הדורש פחות התעסקות ביחס לתיקים גדולים יותר של ראיית חשבון בחברות בע”מ או חברות גדולות ומורכבות יותר.

מאמרים נוספים:

חיפוש רואי חשבון לפי המלצות

אחת הברכות של עידן האינטרנט הינו היכולת לתת ולקבל חוות דעת ממשתמשי עבר ומלקוחות קיימים. היותן של חוות דעת אלו גלויות במגוון של אתרים, החל מגוגל עסקים, דרך פייסבוק וכלה באתרים ייעודיים עבור פרסום חוות דעת, מאפשר לכל מי ששוקל לשכור שירות של משרד רואי חשבון – לראות באופן בלתי אמצעי ובלתי תלוי מה חושבים על שירותיו לקוחות העבר שלו.

חשוב לומר כי לא תמיד חוות הדעת על משרד כלשהו צצות מיד בעמוד הראשון של גוגל. לעיתים תצטרכו לעשות חיפוש בשני שלבים: ראשית לחפש חיפוש כללי לפי סוג משרדי רואי החשבון שאותו אתם מבקשים לשכור, ולהכין רשימה של כמה משרדים פוטנציאליים.

לאחר מכן יהיה עליכם לחפש את אותם משרדים באופן ישיר בגוגל, בצירוף הביטוי “חוות דעת” – בלי מרכאות, כמובן.

עוד הערה חשובה בהקשר זה הינה ציון חוות הדעת באתר של רואי החשבון: לא פעם מצוטטות חוות דעת באתר הבית של משרדים אלו, כחלק מן השיווק העצמי שלהם. באופן טבעי, בעלי האתר בחרו את חוות הדעת הטובות ביותר על שירותיהם על מנת להדגיש אותן באתר.

זוהי כמובן סלקציה חיובית של חוות דעת. לא תמצאו שם חוות דעת פחות מחמיאות. מכיוון שבדרך כלל השמות של הממליצים החיוביים באתר יהיו גלויים, ניתן ליצור עמם קשר אונליין או טלפונית, ולבקש חוות דעת בלתי אמצעית.

חיפוש על פי המיקום

האינטרס של כל בעל עסק או ארגון המחפש שירות של רואה חשבון הינו זמינות גבוהה של נותן השירות עבורו. אחד הדברים המגדירים את הזמינות הזו היא קרבה גיאוגרפית של נותן השירות לבעל העסק.

לכן רוב בעלי העסקים, החברות והארגונים משתמשים בשירותים אלו הנמצאים בקרבת מקום אליהם. הדבר כמובן יכול להשליך על אופן החיפוש עבור אותם משרדים – חיפוש לפי פילטר גיאוגרפי: רו”ח בראשון לציון, חיפה, רו”ח בנתניה, רו”ח בהרצליה או חולון, רו”ח בירושלים, רו”ח בתל אביב וכד’.

כמובן, שבמצב שבו רוב השירותים הינם דיגיטליים, לרבות הגשת מסמכים לרשויות המס ואפילו תשלום מיסים באמצעות האינטרנט, ניתן לטעון שלקרבה הגיאוגרפית יש פחות משמעות היום מאשר היתה לה בעבר. גם היכולת להיפגש אונליין דרך תוכנות כמו גוגל מיט או זום, מפחיתה את הצורך בפגישות פנים אל פנים.

זה אולי נכון, אבל עדיין מדי פעם בפעם יש צורך בפגישות משרדיות וגישה בלתי אמצעית אל רואי החשבון שלכם, במיוחד אם ישנן בעיות המתעוררות מול הרשויות השונות. דווקא בזמנים של בעיות, עדיף שיהיה קרוב אליכם והנגישות שלכם אליו תהיה גבוהה.

האם תוכנות לראיית חשבון יכולות להחליף את רואה החשבון שלכם?

אז כמובן שכל מה שתעשו לא נוכל לתת לכם ביטוח שהצעדים שלכם יהיו נכונים, זאת מכיוון שכל עסק מתנהל בצורה אינדבדואלית ובלתי, עוד השלכה מעניינת של העידן הדיגיטלי שבו אנו חיים הינו הימצאותן של תוכנות ואפליקציות לניהול והנהלת חשבונות, אשר בעליהן טוענים כי הם יכולות להחליף בעלויות זולות בהרבה את רואה החשבון שלכם.

אכן, הימצאותן של חשבוניות ירוקות דיגיטליות, וכן ניהול הוצאות, הכוללים מחשבונים משוכללים של מיסוי לפי ההכנסות המדווחות, יכולות להפחית מאוד את הצורך בנותן שירות זה. גם הדיגיטציה של השירות הממשלתי מאפשר הגשת דוחות חודשיים ושנתיים דרך האינטרנט, ואפילו לשם דרך האינטרנט באופן עצמאי.

יחד עם כל זאת, מי שפחות מבין בזה רצוי שיפקיד את הנושא אצל חברות מקצועיות. ניתן לשלב את העבודה עם אפליקציות ותוכנות אלו, ביחד עם שירות של ראיית חשבון מקצועית. הדבר חשוב במיוחד בעת הגשת הדו”ח השנתי לרשויות המס.

תוכן עניינים
פוסטים קשורים
ביטוח חיים
ביטוח חיים

ביטוח חיים מה שצריך לדעת – איננו יודעים מה צופן לנו העתיד והחיים מלאי הפתעות. בני אדם כמהים לתחושת ביטחון