הלוואה לרכישה רכב חדש

המדריך לקבלת הלוואה לרכישה רכב חדש

הלוואה לרכישה רכב חדש – המדריך לקבלת הלוואה לרכישה רכב חדש – קניית רב חדש, ברובה נחשבת למאורע משמח אולם עם שינויים רגולטוריים ובירוקרטיים, הדבר נחשב ליקר אף מאוד במדינת ישראל. על כן, החלו לגדול ולצמוח בשנים האחרונות מקורות מימון כאלה ואחרים לצורך קבלת הלוואה לרכישת רכב.

החלטתם להתחדש ברכב חדש? ברכות! אך מה תעשו עם הסכומים הגבוהים אותם דורשים סוכנויות הרכב למיניהן? כבר זמן רב שמחירי הרכב כמו גם הדלק רק עולים ועולים. זה לא סוד שבמדינת ישראל המסע אל הרכב החדש יהיה חייב לעבור דרך מסלול מימון כזה או אחר וזאת עקב המחירים הגבוהים הקיימים בשוק הרכב.

ממש כמו שקורה בלקיחת הלוואה על מוצרים אחרים בחיינו, כך גם כאן, קיימות חברות מימון שונות וגם חברות הליסינג נמנות ביניהן, המעניקות הלוואות נטו או מימון לצורך רכישת רכב חדש. כל אלה מופרדים לגמרי מהאפשרויות הקיימות בבנקים. הלוואות הרכב נותנות הזדמנות למימון חלקי או מלא כך שברוב המקרים המילה “שיעבוד” נעלמת מהסלנג היומיומי.

אז… הגעתם לרכוש רכב, אל תתביישו ותשאלו מה הם תנאי התשלום והמימון. ברוב המקרים יבקשו מכם מתן מקדמה בסכום מסוים על מנת שיוכלו לשריין לכם את הרכב המבוקש- בכל זאת, קניית רכב חדש מתבצעת לרוב בהזמנה מקדימה מהיצרן. ישנן חברות אשר אפשרויות המימון אצלהן לא ניתנות לשינוי ובאותה נשימה קיימות חברות אשר לעומתן, יתכן ותזכו להטבות מסוימות בתנאי המימון במידה ותשלמו מקדמה גבוהה יותר. קחו בחשבון שבמידה ונתקלתם בחברה אשר מציעה לכם שינויים בתנאי המימון במידה ותשלמו מקדמה גבוהה יותר- ההפרש יגיע באחוזי הריבית ועל כך חשוב מאוד לשים לב.

למי לפנות כרוצים לקבל הלוואה לרכישה רכב חדש?

מימון בנקאי- האופציה הראשונה שתקפות לרובינו לראש היא לפנות את הבנק שלנו במטרה לקבל ייעוץ פיננסי ואף הלוואה. מה שצריך לדעת כאן זה כי הבנק אכן יכול לספק את ההלוואה בתנאים טובים בכפוף לתנאים נוספים כמו האם הרכב חדש/ ישן, הבנק יתחשב בכם כלקוחות הבנק, עבר פיננסי, קרדיטים וכו… תיאורטית, תוכלו לגשת לאו דווקא לבנק שאתם מטופלים בו אלא אתם רשאים לפנות לכל בנק שחפץ ליבכם ולבדוק את תנאי ההלוואה בו. בדרך כלל, הבנקים מאפשרים קבלת הלוואה מיוחדת לרכישת רכב במידה ומדובר במימון בעל אחוזים גבוהים ( 85% מימון ויותר). למעשה, בלקיחת הלוואה גדולה יותר כך גם החזר הריבית עבורה יהיה בהתאם.

מאמרים נוספים:

הלוואה לרכב יד שניה

שימו לב כי הלוואות לרכב יד שניה הן ברובן יהיו בשיעור נמוך יותר ביחס לשווי המלא של הרכב. כלומר, אם החלטתם לקחת הלוואה לצורך רכישה של רכב חדש, תהיו זכאים לאפשרות של עד 100% מימון לעומת רכב יד שניה שכאן השיעור עומד על כ-60% בלבד. זאת אומרת, במידה ושווי הרכב החדש יעמוד על 100,000 לדוגמא, המימון יציעה שיעור של 85% ויותר – 85,000 ₪ מימון או שמא אף 100,000 ₪ מימון לעומת זאת אם רכב יד שניה יעלה 100,000 ₪ תהיו זכאים לעד 60% מימון- משמע 60,000 ₪ במימון.

זכרו, התנאים חברות המימון ישתנו בין מקרה למקרה, אך בדרך כלל הן מציעות יותר גמישות באופציות פריסת התשלומים, תקופת ההלוואה וכו… אופן קבלת ההלוואה מגופים אלו ברוב המקרים יהיה מהיר יותר מאשר בבנקים וחלקם אף לא יתעקשו/ יבקשו מכם בטחונות או ערבים.

החיסרון העיקרי של לקיחת הלוואה דרך חברות חוץ בנקאיות הוא תנאי ההלוואה, למעשה הריבית בחברות האלה תהיה גבוהה משמעותית מזו שאתם עשויים לקבל בעת לקיחת הלוואה מהבנק.

האפשרות הנוספת לקבלת מימון היא פניה ישירה אל מוכרי הרכב ולבדוק מול אילו פתרונות תשלום מקובלים עליהם. במידה ומדובר בסוכנויות רכב (כפי שקורה ברכישת רכב חדש), ברוב המקרים סוכנויות אלה יציעו בעצם את פתרונות המימון הקיימים אצלם וכאן, לעיתים הריבית יכולה להיות קטנה יותר מזו המוצעת בבנקים.

חברות הליסינג יציעו אפשרויות מימון אחרות, כאלו היכולות להקל על כל מי שירצה לרכוש רכב חדש במקום הקיים (טריידאין). למעשה, במהלך העסקה, הקונה מקבל סכום כסף מסוים עבור מסירת רכבו הישן ומשתמש בסכום זה כדי להוזיל את עלות הרכב החדש שירצה לרכוש.

הלוואת בלון לרכב חדש

ניתן לקרוא לדרך הזו בשנה השני שהוא הלוואת הגישור. כאן, לעומת הלוואה רגילה בה תשלמו את התשלומים באופן יחסית שווה, בהלוואת הגישור, התשלום העיקרי יהיה דווקא בסוף התקופה על הרכב ולא בתחילת ההלוואה לרכב החדש. הלוואה מסוג זה דורשת אופק כלכלי רחב וטוב, דבר שלא יהיה מותנה כאשר היא נלקחה בהתחלה. הלוואה מסוג זה יכולה להתאים לכאלה שבטוחים ויודעים בוודאות שבסוף התהליך יהיה ברשותם את הסכום לתשלום.

הלוואה מסוג זה ניתן לחלקה ל-2 סוגים: חלקית- בה אתם תשלמו את הריבית בצורה שוטפת ואת הקרן בסוף התקופה לעומת הלוואת בלון מלאה- בה הריבית והקרן יוחזרו יחד בסוף התקופה.

השם שניתן לסוג הלוואה זו נובע מעצם העובדה שההחזר “מתנפח” ככל שעובר הזמן (היא צוברת את המדד ו/או את ההצמדה ובמקרים של הלוואת בלון מלאה גם את הריבית).

מהמחקר הקצר שערכנו, ניתן לראות שקיימים בימינו פתרונות שונים ומגוונים לקבלת הלוואה/ מימון לרכישת רכב חדש או יש שניה. המלצה שלנו- בדקו את הנושא לעומק לפני שאתם בוחרים בכל אחת מהדרכים המוצעות ומצאו את המסלול האטרקטיבי ביותר עבורכם. נושא רכישת רכב הפך להליך קל יותר מבעבר בזכות פתרונות אלה אך שימו לב לתנאים המוצאים לכם. זכרו, הבנקים מאפשרים הלוואה בתנאים טובים יחסית במרבית מהמקרים אולם פתרונות המימון בתוך סוכנויות הרכב לעיתים גוברים אפילו על הבנקים. בנוסף, יש לקחת בחשבון שלקיחת הלוואה מחברות כרטיסי האשראי תהיה במעט יקרה יותר אך לעיתים קלה הרבה יותר.

תוכן עניינים
פוסטים קשורים
ביטוח חיים
ביטוח חיים

ביטוח חיים מה שצריך לדעת – איננו יודעים מה צופן לנו העתיד והחיים מלאי הפתעות. בני אדם כמהים לתחושת ביטחון

משכנתא חוץ בנקאית
משכנתא חוץ בנקאית

משכנתא חוץ בנקאית – הדרך למימון מהיר לעסקים, לפריסת הלוואות מחדש ולמימון רכב חדש. ישנן בשוק כל מיני סוגים של