לוח מחיק

לוח מחיק – התועלות הנסתרות של לוחות מחיקים למשרד

לוח מחיק – התועלות הנסתרות של לוחות מחיקים למשרד לוח כתיבה למשרד הינו כלי משרדי נפוץ במיוחד, בו משתמשים לרישום תזכורות, פרזנטציות שונות ואפילו ביצוע תרשימים שונים במהלך פגישות ושיחות ניהוליות שונות. מכיוון שלוחות כתיבה הינם כלי רב שימושי ורב פעמי, לוחות מחיקים למשרד הינם הצורה הנפוצה ביותר של שימוש בכלים אלו.

אולם האם ידעתם את התועלות הנסתרות של כלי שכיח זה? בואו נבחן כמה שימושים מקוריים בלוחות מחיקים למשרד

ציוד למשרד הינו כלי העבודה של כל מי שעובד בסביבה משרדית ואדמיניסטרטיבית, לצרכי רישום, תזכורות, ניהול יומן וביצוע פגישות מכל הסוגים. בין אם למטרות עסקיות, ארגוניות או אחרות, עבודה משרדית נעשית כמעט בכל מקום אפשרי – עמותות, ארגונים, חברות, חנויות, מועדונים חברתיים, מוסדות, מפלגות פוליטיות ועוד.

אותו ציוד משרדי כולל מגוון רחב מאוד של כלים, החל מציוד אלקטרוני כדוגמת מחשבים ומדפסות, עבור בריהוט משרדי דוגמת שולחנות מדפים וכסאות, ועד לציוד משרדי מתכלה כגון דפים וקלסרים.

אחד הכלים הפחות מדוברים – והיותר נפוצים ושימושיים, באופן מפתיע משהו – הינו לוח למשרד. אותו לוח מחיק למשרד, המשמש ככלי לרישום תזכורות, ביצוע תרשימים במהלך פגישות ומגיע לידי שימוש אפילו בפרזנטציות עסקיות ואחרות – הינו כיום כלי סטנדרטי כמעט בכל משרד אפשרי.

אפילו אמני במה שונים משתמשים בלוח למשרד, למשל קוסמים בתחום אמנות החושים, וכן אמני תיאטרון שונים כחלק מהצגות. גם בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה לוחות מחיקים נפוצים מאוד במתן הוראות בימוי ואפילו בתקשורת לא מילולית עם הקהל המגיע לצפות בתוכניות המוקלטות בפני קהל.

מעבר לפונקציות הרגילות והידועות של האפשרות למחוק עם הלוח, מסתבר שיש בהם לא מעט תועלות נסתרות – כאלו שניתן לגלות עם מעט חשיבה “מחוץ לקופסא”. שימוש מקורי בסוגים שונים של לוחות מחיקים יכול אפילו להגביר מכירות, לקדם את העסק מבחינה פרסומית, וליצור פרודוקטיביות בעבודת הארגון או העסק.

לוח מחיק גדול

לוח מחיק גדול החל את דרכו בכלל במערכות החינוך. לוחות מחיקים אלו החליפו עם השנים את הלוחות הישנים שהיו מבוססים על כתיבה באמצעות גירים, לאחר שהתגלו התופעות הבריאותיות השליליות של שימוש ממושך בגיר לצרכי כתיבה על לוח.

אולם העולם האדמיניסרטיבי לא אחר בהרבה אחרי כיתות הלימוד באימוץ לוחות מחיקים גדולים. במשרדים, בחדרי ישיבות ואפילו באולמות עבור הרצאות הותקנו לוחות מחיקים גדולים, כדי לשמש את העובדים בהם לצרכי כתיבה והדגשת רעיונות לקהל גדול יחסית, תוך מתן אפשרות למחוק בכל עת את הכתוב ולכתוב רעיונות נוספים.

שימוש מקורי בלוח מחיק למשרד בקנה מידה גדול, מעבר לשימוש הרגיל בפגישות והרצאות, הינו להציב לוח  אם אפשרות מחיקה בעל נגישות גבוהה לכל עובדי המשרד, ולכתוב עליו בכל יום פתגם או משפט מוטיבציה חדש. יש בכך בכדי לעודד את היצירתיות של העובדים, לתת להם השראה ולהגביר את הפרודוקטיביות שלהם.

שימוש אחר בלוח גדול למשרד הינו כלפי חוץ – למשל, בכניסה או בלובי של הבניין, בעת שהלוח המחיק יכול לשמש כלוח פרסום בעל מסרים מתחלפים עבור אורחי הבניין. הדבר אפקטיבי במיוחד בחנויות ועסקים הנותנים שירות, כמו מסעדות למשל, שבהם מנת היום או התפריט היומי משתנה, או שיש מבצע מסוים על פריט כלשהו על מדפי החנות.

לוח מחיק מגנטי

סוג אחר של לוח מחיק למשרד שהינו נפוץ ופופולרי מאוד הינו לוח מחיק מגנטי. לוח מחיק מגנטי בדרך כלל מגיע בגדלים קטנים או בינוניים, וניתן לתלות אותם על כל משטח מתכתי היכול להתמגנט למגנטים שבגב הלוח.

על פי רוב, לוחות מגנטיים מחיקים מוצבים בדרך כלל על מקררים, אולם ניתן גם לחשוב “מחוץ לקופסא” ולהציבם במקומות אחרים. כך למשל, ניתן להציב את הלוח המחיק המגנטי על דלתות המבוסס על מתכת בתוכם, כדי להודיע לעוברים על פני הדלת על מצב השימוש בחדר הישיבות או על התנהלות פגישה כלשהי בחדר מסוים.

לוח מחיק מגנטי יכול להיות מוצמד אפילו למזוודה עסקית או תיק עבודה עשויים מתכת, כך שכאשר הם פתוחים והמכסה שלהם פונה כלפי הקהל או אורחי פגישה כלשהי, התיק או המזוודה משמשים כמעין קיר המחזיק את הלוח המחיק המחזק את מסרי המציג באמצעותו.

תוכן ממומן:

לוח מעוצב וממותג

דרך אחרת להשתמש בלוח מסוג זה למשרד הינו עבור פרסום, שיווק ומיתוג של העסק או הארגון. כיום מיוצרים לא מעט לוחות מחיקים מעוצבים ואפילו לוחות מחיקים ממותגים.

לוח מעוצב יכול למשל לבוא בצבעים שאינו הצבע הלבן הטיפוסי של לוחות מחיקים, אלא במגוון צבעים שונים, אולי בצבעי המיתוג של הארגון או החברה.

בנוסף, ניתן להטביע לוגו וסלוגן שיווקי על פני הלוח, באופן בולט, על מנת להגביר את “גאווה היחידה” של עובדי המשרד המשתמשים בו, או לשמש כמתנה או גימיק באירועי חברה, תערוכות ואירועים מיוחדים.

לוח מחיק מעוצב וממותג יכול בהחלט לשמש כמתנה ממותגת שימושית, שכן לוחות מחיקים הינם כלי שימושי לא רק בסביבה משרדית, אלא גם בסביבה ביתית. אם הלוח מעוצב וממותג הינו גם מגנטי, בהחלט סביר להניח שהמותג שלכם יקבל חשיפה רבה בבית או בכל סביבה אחרת בו סביר שהוא ייתלה באמצעות המגנטים שלו.

אין ספק כי לוח מחיק למשרד הינו חלק אינטגרלי מכל ציוד למשרד בימים אלו; מעבר לשימושים הסטנדרטיים בכלי שימושי זה, בהחלט ניתן למצוא דרכים מקוריות להשתמש בו על מנת להגביר פרודוקטיביות, חשיפה פרסומית ואפילו השראה ומוטיבציה בקרב עובדי החברה.

חשוב להקפיד על שימוש נכון בלוח המשרדי, בין היתר להקפיד לכתוב עליהם רב באמצעות טוש מחיק תואם. במקרה שבו בטעות נכתב על לוח מחיק עם טוש לא מחיק, חשוב גם שיהיו בהישג יד אלכוהול נוזלי ומטלית מתאימה, כדי למחוק במהירות האפשרית את הדיו הבלתי מחיק שבאמצעותו נכתב בטעות על הלוח.

 

 

 

 

 

תוכן עניינים
פוסטים קשורים
ביטוח חיים
ביטוח חיים

ביטוח חיים מה שצריך לדעת – איננו יודעים מה צופן לנו העתיד והחיים מלאי הפתעות. בני אדם כמהים לתחושת ביטחון